Branża fashion na całym świecie rozwija się intensywnie w przestrzeni tradycyjnej oraz w świecie online. Choć olbrzymią część tego rynku zajmują prawdziwi potentaci, którzy dostarczają swoje produkty do większości krajów, to jednak wciąż pozostaje sporo miejsca dla małych i średnich podmiotów, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z dostarczaniem klientom odzieży szytej według oryginalnych pomysłów, oczywiście z własną metką.

Jakie opcje pojawiają się przed niewielkimi biznesami, które pragną zaistnieć wśród wielkich marek? Opcji jest naprawdę wiele, zwłaszcza gdy do współpracy znajdzie się odpowiednie firmy. Mogą to być choćby lokalni producenci odzieży marek własnych, jak Strus Wear.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!

Giganci na rynku a niszowe firmy – producenci odzieży marek własnych

Branża modowa wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z powszechnie znanymi, międzynarodowymi markami. W tej przestrzeni nie brakuje jednak miejsca dla małych podmiotów, alternatywnych i nietypowych. W końcu w modzie trendy zmieniają się tak szybko, a nowe nisze pojawiają się niekiedy z tygodnia na tydzień, więc niekiedy wystarczy dobry pomysł oraz skorzystanie z okazji, by rozwinąć swoje marzenie o własnej marce odzieżowej.

Wiele firm rozpoczyna swoją przygodę z modą od sklepu internetowego. W nim sprzedaje się odzież z własnymi metkami, którą wytwarzają producenci odzieży marek własnych (np. z Polski lub Chin). Warto pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego podmiotu do współpracy może zaważyć na dalszym rozwoju przedsiębiorstwa.

 

Producenci odzieży marek własnych – jakie jest ich zadanie?

Produkcja odzieży dla marek własnych oznacza wytwarzanie ubrań dla konkretnych podmiotów – najczęściej według ich własnych pomysłów, choć zdarzają się też inne modele współpracy. W Strus Wear wiele firm chętnie decyduje się na nasze sprawdzone wzory wysokiej jakości, na których pojawiają się później ich własne nadruki i metki.

Marka płaci za wytworzenie odzieży według specyfikacji oraz dostarczenie jej do swojego magazynu. Z takiego modelu działania korzysta wiele światowych marek, które nie utrzymują własnych szwalni, a zamawiają wszystkie produkty zgodnie z przygotowanymi wytycznymi u zewnętrznych producentów.

Takie rozwiązanie pozwala ściśle kontrolować liczbę towarów produkowanych i przechowywanych w magazynach, co przekłada się na lepsze zarządzanie kosztami w przedsiębiorstwie. Dodatkowo, zamawiający mają wpływ na wybór producenta, który najlepiej wpisuje się w ich filozofię firmy oraz jest w stanie zrealizować zamówienie w zgodzie z dostarczonymi wskazówkami, co przekłada się na lepszą jakość finalnego produktu.

 

Lokalna współpraca czy zamówienia w Chinach – co się opłaca?

Dla wielkich firm często zamówienia realizują producenci odzieży marek własnych z Chin. Pozwala to znacząco obniżyć koszty, by zoptymalizować budżet i zwiększyć konkurencyjność na światowym rynku. Taki model wiąże się jednak z długim czasem dostawy gotowych produktów do magazynu, a także wysoką minimalną wartością zamówienia. Zazwyczaj zatem takie rozwiązanie sprawdza się przy naprawdę dużych partiach takich samych towarów.

Drugie rozwiązanie polega natomiast na współpracy z nowoczesnymi podmiotami lokalnymi, jak Strus Wear. Co można dzięki temu zyskać? Postawienie na producenta z Europy znacząco ułatwia komunikację oraz skraca czas potrzebny na realizację zamówienia – czas dostaw nawet między dwoma miastami w Europie jest bowiem zdecydowanie krótszy niż przy transporcie kontenerowym Nowym Jedwabnym Szlakiem z Chin. W razie potrzeb można udać się na miejsce i samodzielnie sprawdzić, jak przebiega praca przy realizacji zleconych prac.

Lokalna produkcja to także szansa na wynegocjowanie korzystnych warunków, w tym choćby na obniżenie MOQ każdego zamówienia, co zmniejsza ryzyko nadmiernego zamrożenia środków i utraty płynności finansowej, której obawia się każdy przedsiębiorca, nie tylko na początku swojej drogi biznesowej.

 

Strus Wear, czyli nowocześni producenci odzieży marek własnych dla wymagających

Strus Wear to firma z olbrzymim doświadczeniem w zakresie produkcji odzieży marek własnych dla rozmaitych podmiotów z Holandii oraz Belgi, ale też innych krajów Europy.  Stawiamy na nowoczesny park maszyn i sprawną komunikację, by zapewnić optymalną jakość każdego produktu, metkowanego logotypem naszych klientów.

Przygotowujemy produkty zgodnie ze specyfikacją, przedstawioną przez klienta. Nasi designerzy mogą też stworzyć indywidualne projekty na podstawie zaprezentowanych pomysłów na odzież – wszystko po to, by dostarczyć nowoczesną i oryginalną odzież najwyższej jakości, dopracowaną w najmniejszych nawet szczegółach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Już dziś skontaktuj się z naszymi specjalistami, by sprawdzić, jak możemy pomóc Ci założyć swoją własną markę odzieżową, która ma szansę zyskać zwolenników nie tylko w Polsce.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!