Branża odzieżowa rozwija się prężnie. Nawet pomimo pandemii koronawirusa oraz obecnej sytuacji geopolitycznej ten sektor gospodarki wciąż zyskuje nowych klientów – w przestrzeni tradycyjnej, a szczególnie online. Wiele osób, marzących o założeniu własnego biznesu e-commerce, decyduje się na stworzenie własnej marki odzieżowej.

Co zrobić, by zwiększyć swoją szansę na sukces? Czym się kierować i z kim najlepiej nawiązać współpracę? Czy właściciel marki i producent odzieży muszą być tą samą osobą? Kilka wskazówek zamieścimy poniżej.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!

Jak założyć własną markę odzieżową – pomysł kluczem do sukcesu

Już ponad 2/3 Polaków deklaruje, że robi zakupy za pośrednictwem Internetu. To zatem olbrzymia przestrzeń do wykorzystania biznesowego, również dla branży odzieżowej. Zbudowanie e-commerce niesie też sporo korzyści, które pozwalają w tej przestrzeni rozpocząć przygodę z własną marką odzieżową.

Z jednej strony obniża się bowiem do minimum koszty związane z prowadzeniem działalności (brak konieczności posiadania lokalu, kosztów związanych z zatrudnieniem personelu itp.). Jeśli wybierze się odpowiedni model biznesowy, można również zmniejszyć wydatki związane z zatowarowaniem i przechowywaniem produktów na sprzedaż.

Kluczem do sukcesu wciąż pozostaje jednak dobry pomysł, który sprosta oczekiwaniom odbiorców, wpisując się w ich potrzeby. A trendy w branży modowej potrafią się zmieniać jak w kalejdoskopie.

 

Marka odzieżowa a producent odzieży – najważniejsze pytania na start

Zanim przystąpi się do budowania sklepu własnej marki odzieżowej, trzeba koniecznie odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najważniejsze z nich dotyczy wyboru konkretnego typu odzieży, który chce się sprzedawać – czy ma to być linia ubrań młodzieżowych, sportowych czy wizytowych? Równie ważne jest zastanowienie się nad własną motywacją. Co tak naprawdę sprawia, że pragnie się otworzyć sklep z ubraniami i zainwestować we własne produkty? Dla wielu osób jest to dostrzeżenie luki na rynku, którą pragną wypełnić – dostarczając nowatorskie rozwiązania, bądź udoskonalając już istniejące wzory.

Odpowiedzi na te pytania mają niebagatelne znaczenie w późniejszym planowaniu biznesu, strategii marketingowej oraz dobieraniu partnerów biznesowych do współpracy.

 

Producent odzieży – z kim nawiązać współpracę?

Obecnie nie trzeba wcale być doświadczonym krawcem, by stworzyć własną linię odzieżową z metką opatrzoną logo własnej marki. Wystarczy bowiem nawiązać współpracę z firmą, zajmującą się szyciem konkretnych modeli ubrań na zamówienie.

Taki producent może stworzyć kolekcję na podstawie pomysłów, otrzymanych od właściciela marki. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z już gotowych wzorów i kolorów, by tylko umieścić na nich konkretny brand i dekoracje.

Wybór firmy do współpracy zależy od indywidualnych potrzeb oraz typu prowadzonej działalności. Można szukać przedsiębiorstwa szyjącego konkretny typ ubrań, stawiającego na tkaniny wysokiej jakości oraz perfekcyjne wykończenie każdej sztuki towaru. Wiele osób zwraca też baczną uwagę na MOQ, czyli minimalną liczbę sztuk zamówienia.

 

Strus Wear – producent odzieży dla wymagających

Z kim warto współpracować? Najlepiej stawiać na nowoczesne firmy z doświadczeniem, jak Strus Wear. O ile wielu właścicieli marki stawia na produkcję azjatycką, to jednak dla unikatowych projektów i odzieży oraz indywidualnych pomysłów, lepiej zdecydować się na współpracę z europejską firmą.

Dlaczego? Producent odzieży jak Strus Wear stawia na wysoką jakość produktu i wykończenia. Firma dysponuje nowoczesnymi maszynami i doświadczonymi specjalistami, którzy są w stanie wykonać odzież zgodnie z otrzymanymi wytycznymi, bądź przeprowadzić cały proces kreacyjny na rzecz właściciela marki. Kontakt z projektantami i wykonawcami jest znacząco ułatwiony, a czas oczekiwania na dostawy krótki, co zwiększa elastyczność w planowaniu sprzedaży lub reagowaniu na potrzeby rynku. W Strus Wear dodatkowo MOQ jest zdecydowanie niższe niż przy zamówieniach z Chin. Bez trudu da się zamówić tylko 200 sztuk danego projektu. Pozwala to lepiej wykorzystać budżet oraz zwiększyć różnorodność asortymentu w sklepie, bez konieczności mrożenia wielkiego kapitału.

Taka współpraca to zatem sposób na skuteczny rozwój własnej firmy odzieżowej, oferującej ciekawe i spersonalizowane ubrania, które mają szansę zdobyć świat mody, nie tylko na lokalnych rynkach.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!