Coraz więcej osób pragnie stworzyć swoją własną markę odzieżową. Nie zawsze oznacza to jednak samodzielne wykonywanie każdego produktu. W praktyce wielu projektantów i właścicieli sklepów z ubraniami nawiązuje współpracę z profesjonalnymi producentami, którzy na ich zlecenie wykonują rozmaite części garderoby, trafiające na rynek.

Jak wygląda proces produkcji odzieży? Ile czasu potrzeba na wykonanie koszulki lub bluzy z kapturem? Więcej na temat wytwarzania nowoczesnych i eleganckich ubrań napiszemy poniżej.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!

Sprzedaż odzieży a nowoczesna produkcja ubrań

 

Branża modowa w naszym kraju rozwija się niezmiernie dynamicznie. Według prognoz PMR osiągnie wartość ponad 43 miliardów złotych pod koniec bieżącego roku. Sprzedaż odbywa się nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także w e-commerce, dla którego moda jest jednym z najważniejszych obszarów rozwoju. Jak można przeczytać w raporcie „Modna Polska. Polak nowej generacji na zakupach” aż 91% wszystkich konsumentów sektora fashion dokonuje zakupów online przynajmniej raz w miesiącu.

Tak duże zapotrzebowanie sprawia, że projektanci i sprzedawcy pragną dostarczać odbiorcom ubrania wyróżniające się na tle konkurencji. Aby stworzyć wartościową kolekcję, wpisującą się w bieżące trendy, trzeba nawiązać współpracę z dobrą szwalnią, która zadba o każdy detal przy wytwarzaniu różnych elementów odzieżowych.

 

Dobry projekt to pierwszy krok do sukcesu – współpraca ze szwalnią

 

Jak przebiega proces produkcji odzieży? Wszystko opiera się na dobrym projekcie. Może go stworzyć sam sprzedawca lub designer, by następnie przekazać dokładne wskazówki do producenta, który zajmie się stworzeniem szablonów, zgodnych z wytycznymi.

Niekiedy zdarza się jednak, że pracujący w szwalni specjaliści sami są w stanie zaproponować oryginalne rozwiązania, wyręczając stronę zamawiającą. Wspomagają proces kreacyjny, by dostarczyć odbiorcom funkcjonalne i ciekawe rozwiązania, dopasowane do konkretnych potrzeb oraz wciąż zmieniających się trendów.

Również na tym etapie należy już dopasować odpowiednie tkaniny, które pozwolą na uzyskanie idealnego efektu, zgodnego z projektem i budżetem przedsięwzięcia. Określa się także sposób wykończenia produktu, w tym dodania wszelkich elementów zdobniczych, jak nadruki, naszywki czy inne aplikacje.

 

Szycie odzieży w szwalni

 

Po stworzeniu projektu nadchodzi czas na realizację w szwalni. Rozpoczyna się ona od stworzenia szablonów ubrań, na podstawie których realizuje się później każdą sztukę odzieży w odpowiednim rozmiarze. Dlatego też tak ważne jest precyzyjne dopracowanie projektu, a następnie odtworzenie go na wykrojach, by zachować fason i specyfikę danego ubrania.

Podczas szycia trzeba zwracać uwagę na wszystkie detale – od doboru i docięcia tkaniny, przez precyzje szycia, równe stębnówki i inne elementy wykończenia, jak guziki, suwaki etc. To od nich zależy końcowy wygląd każdego elementu odzieży.

 

Wyposażenie szwalni a różnorodność wytwarzanych produktów

 

Ścisła współpraca sprzedawcy, projektanta i szwalni pozwala uzyskać optymalne efekty przy każdym produkcie, pozwalając na przełożenie abstrakcyjnej koncepcji na realne części garderoby.

Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej firm, działających w branży fashion, szuka do kooperacji szwalni, w których pracują doświadczone osoby, znające się na swoim fachu. Pozwala to na realizację różnych projektów i tworzenie ubrań luksusowych, najwyższej jakości.

Takie możliwości daje współpraca ze Strus Wear, producentem odzieży, działającym na europejskim rynku od wielu lat. Firmę wyróżnia nowoczesne zaplecze maszynowe oraz doświadczony zespół, pozwalające na realizację rozmaitych zleceń. Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie, zlecający może liczyć na wsparcie techniczne i projektowe, a także na wgląd w produkcję na każdym etapie wytwarzania odzieży. Szwalnia działa lokalnie, w Polsce, co ułatwia komunikację oraz maksymalnie skraca czas potrzebny na zrealizowanie i dostarczenie gotowych produktów do sklepu.

Tak bliska współpraca pozwala na stworzenie wysokiej jakości, indywidualnych projektów, które bez trudu zdobędą serca niejednego wymagającego konsumenta.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!