Branża fashion rozwija się prężnie. Pojawia się w niej coraz więcej podmiotów, które pragną znaleźć swoje miejsce na rynku oraz wyprzedzić rywali w drodze do przepastnych szaf klientów. Do tego celu potrzeba dobrej strategii oraz optymalizacji kosztów związanych z produkcją i dystrybucją.

Jak to zrobić najlepiej? Warto zdecydować się na profesjonalne zarządzanie produkcją odzieży, choćby we współpracy z naszą firmą, Strus Wear.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!

Rozwój branży fashion po pandemii – co na niego wpływa i czy da się obniżyć koszty produkcji?

Okres pandemii nie był zbyt korzystny dla branży modowej. Dane zebrane przez sieć Admitad Affiliate za rok 2020, jasno pokazują, że zmniejszył się on o 9%. Po chwilowym wyhamowaniu przyszła jednak szansa na intensywne wzrosty. W całym 2021 roku wartość transakcji internetowych w branży odzieżowej wzrosła aż o 73%.

Co wpłynęło na ponowny rozwój sektora fashion? Podstawową kwestią było stopniowe zdejmowanie restrykcji, nakładanych na przemysł. Firmy mogły wrócić do standardowego działania, a przepływ towarów w łańcuchach dostaw (zwłaszcza tych globalnych) powoli zaczął się stabilizować.

Z drugiej strony wielu konsumentów w okresie pandemii odkładało zakupy odzieżowe, rezygnując choćby z eleganckiej odzieży, wcześniej ubieranej do pracy, na spotkania okolicznościowe, do teatru etc. W czasie powszechnego lockdownu nie była ona jednak aż tak potrzebna. Wszystko zmieniło się wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki. Obecnie, w 2022 roku klienci znów potrzebują i szukają nowych ubrań, a właściciele marek odzieżowych i sklepów robią wszystko, by zapewnić im szeroki asortyment, dopasowany do różnych potrzeb.

 

Optymalizacja nie tylko kosztów produkcji w branży fashion – co zrobić?

Przewiduje się, że branża fashion w nadchodzących miesiącach będzie nadal rosła. Oznacza to dla europejskich podmiotów szansę na osiągnięcie solidnych zysków, pod warunkiem zbudowania dobrej strategii i optymalizacji wydatków związanych z wytwarzaniem odzieży.

Co można zrobić? Paradoksalnie, niższe koszty w wielu sytuacjach można uzyskać, przenosząc produkcję na rynek europejski, gdzie można otrzymać profesjonalną i kompleksową obsługę produkcji, jak w Strus Wear

Jakie korzyści da się dzięki temu uzyskać? Przede wszystkim znacznie zmniejsza się koszty związane z transportem i wszelkimi opłatami celno-podatkowymi, które pojawiają się przy sprowadzaniu towarów choćby z dalekiej Azji. Dostawy po Europie nie są obarczone wieloma opłatami. W firmie Strus Wear korzystamy z dedykowanego transpsortu, który dostarcza produkty nawet w 24h.

Współpraca na europejskim rynku przekłada się też na szybsze dostawy, mniejsze ryzyko przestojów lub braków magazynowych. Da się reagować elastyczniej na zmieniające się potrzeby konsumentów.

Innym sposobem na obniżenie kosztów w produkcji odzieży jest zamawianie mniejszych partii towarów. W Strus Wear chętnie zrealizujemy 500 zamówień po 100/200 sztuk. Przekłada się to na mniejsze wydatki na towar, a także zwiększa szansę na wprowadzenie do oferty większej różnorodności produktów. Dzięki temu marka nie zamraża pieniędzy i nie czeka, aż większa partia się sprzeda. Może dawać konsumentom na bieżąco “coś nowego”.

W końcu współpraca z lokalnym podmiotem usprawnia komunikację oraz zwiększa transparentność działań, ponieważ często transport samolotowy zajmuje 2-3 godziny, co przekłada się na możliwość czynnego uczestniczenia w procesie produkcyjnym oraz bieżące monitorowanie zamówień.

 

Strus Wear – nowoczesne podejście do mody

W Strus Wear opieramy się na wieloletnim doświadczeniu i nowoczesnych technologiach. Dbamy o indywidualny kontakt z każdym klientem. Pozwala to nie tylko znacznie obniżyć koszty i usprawnić proces produkcji odzieży, ale także poprawić wizerunek firmy, czy zyskać solidną przewagę nad rywalami z branży. W swoich działaniach jesteśmy transparentni, klienci mają pełen wgląd w funkcjonowanie naszej firmy i cały proces produkcyjny.

Zachęcamy do kontaktu oraz sprawdzenia, jak nasi specjaliści mogą usprawnić procesy produkcyjne w Waszych firmach odzieżowych. Oferujemy profesjonalną obsługę produkcji dla branży fashion a dla stałych klientów – preferencyjne warunki z odroczonymi płatnościami, co przekłada się na większą stabilność finansową naszych kontrahentów. A to zdecydowanie skuteczny sposób na pozyskanie zaufanych i zadowolonych klientów na długie lata.

Skontaktuj się z nami!

Numer telefonu: +48 881 704 304

E-mail: info@struswear.com

Odpowiadamy w 24 godziny!